Chovatelská stanice malých kníračů       "Ze Židenických zahrad"

ROK 2010 ve zkratce

Jak jsme začali "chovat"???

Květen: Na Oblastní klubové výstavě kníračů v  Horce n. Mor. získala Gerda v mezitřídě ocenění Výborná 3 a na následující bonitaci téhož dne bonitační kód 00/4A/5. Po vyšetření na dědičné oční vady a odeslání veškerých dokumentů poradkyni chovu se pyšní přízviskem "chovná". Všem nám udělala velkou radost. 

Na začátku léta 2010 jsme zažádali Českomoravskou kynologickou unii o zaregistrování chovatelské stanice. Název stanice jsme vybírali podle městské části, v které bydlíme a také vcelku velké zahrady, z níž se nám Bretík stále snaží utéct a navštívit alespoň jedny sousedy. Tak tedy vznikl název "Ze Židenických zahrad".

V říjnu roku 2010 jsme byli na prvním krytí naší Gerdy, a to v Praze za pejskem paní inženýrky Rozové, Rebelem Amisem z Roznetu. "Amisek" se nám moc líbil, protože je to opravdový psí sportovec. Svědčí o tom jeho výsledky ve sportovní kynologii, ale i sportech typu agility, coursing, atd. V listopadu byla Gerdě ultrazvukem potvrzena březost.

Dne 29. 12. 2010 kolem 4. hodiny ranní začala Geruška rodit. Všech 5 štěňátek přišlo spontánně na svět během necelých dvou a půl hodiny. Tři fenečky (Arna, Astrid, Aida) a oba pejsci (Arton, Amis) se mají čile k světu. Ale to se již můžete přesvědčit sami na našich stránkách v sekci vrh A. 

Tak to je snad v rychlém souhrnu vše k roku 2010... smiley

TOPlist