Chovatelská stanice malých kníračů       "Ze Židenických zahrad"

image

Co to je ?

Kynologický sport :). Jedná se o jednu z mnoha aktivit, která je založena na touze psa lovit. Běhá se v přirozeném, mírně svažitém terénu (není to však podmínkou), s přírodními nebo umělými překážkami. Cílem psa při coursingu je ulovit kořist, která je tažená navijákem. Tato návnada v podobě střapce z igelitových pásků nebo králičí kůže, je tažena lankem mezi kladkami po dráze, která simuluje skutečný běh zajíce.

Jde o dvoukolový bodovaný závod, kdy trať o délce od čtyř set do devíti set metrů je postavena tak, aby psi prokázali vlastnosti jako rychlost, úsilí, obratnost, štvavost (při smečce i spolupráci) a inteligenci, kterými návnadě různě nadbíhají.

Coursing se stává v posledních letech v Česku oblíbenou aktivitou a není již pouze doménou chrtích plemen. Jedná se o ideální vybití energie živějších plemen psů (wikipedia.cz).

My se společně s KesAidou a Amiskem účastníme pravidelně tréninků, které pořádá sdružení Český pes. Aida, Arton, Gerda a taky i Bret mají "vyběhanou" coursingovou licenci a aktivně se od roku 2012 účastní závodů. Proto můžeme s hrdostí prohlásit, že jsou to "lovecko-dostihoví knírači" :).

Naše výsledky - zde. Ve stručnosti, naši fousatí závodníci získali již tituly Mistr ČKS, Mistr Moravy, Coursing Winner a spoustu dalších. 

       
Bílá dečka: Arton ze Žz, červená dečka: Kesy alias Aida ze Žz a černý knírač "taťka Bret"

Bohaté fotogalerie našeho tréninkového i závodního běhání se nachází na následujících odkazech: Fotogalerie Českého psa od Ladi Adámka a Fotogalerie "Coursing Brno" opět od Ladi Adámka.

TOPlist